Як правильно паяти RCA роз'єм і коаксіальний кабель для кінотеатру в домашніх умовах

Ні для кого не секрет, що часто дешевше і вигідніше купити готовий вже розпаяний цифровий або аналоговий коаксіальний кабель або кабель для сабвуфера. Тим не менш, багато любителі-меломани, професіонали-аудіофіли або просто покупці-новачки, що бажають самостійно зібрати систему домашнього кінотеатру, воліють виготовити такий кабель самостійно в домашніх умовах".
Для цього потрібно придбати ряд комплектуючих та супутніх матеріалів. Мається на увазі покупка:
- екранований провід в нарізку в бухті або по метру,
- високоякісні RCA роз'єми,
- шнура поліхлорвінілова термозбіжна трубка з клейовою основою різних розмірів.
Крім комплектуючих, вам знадобиться так само: паяльник необхідної потужності, "правильний" припій, деревна каніфоль або кислота для пайки, спирто-бензинова суміш для обробки та очищення місця пайки, обробний інструмент. Для усадки ПВХ-трубки рекомендується спеціальний будівельний фен з регулюванням температури.
Почну опис з припою. Яким припоєм краще паяти кабелі і електроніку? Варто використовувати для паяння проводів в системі домашнього кінотеатру "Радянський" припій "ПОС-61"? Де купити срібний припій для Hi-Fi кабелю? З цього приводу, для вас, компанія "HiFi Cinema Ukraine" приготувала окрему велику статтю з детальним описом і характеристиками сплавів для сучасного якісного припою, максимально зберігає акустичні властивості кабелю і місця контакту пайки. Стаття називається "Який припій краще використовувати для пайки акустичного кабелю в HiFi техніці?", 06.12.2017 р, посилання.
Для пайки товстого кабелю краще використовувати паяльник потужністю 40 Ватів, що б добре розігріти місце спайки, а для того, щоб спаяти радіоелементи і тоненькі проводки - бажано не більше 25 Вт. Зверніть увагу, щоб не пошкодити діелектрик, що розділяє центральну жилу і екран і не спровокувати "коротке замикання", не перегрівайте роз'єм і кабель паяльником. В якості тепловідводу використовуйте пінцет або круглогубці. На високоякісну мідь, припой лягає дуже добре. Для цього необхідно зачистити і пролудить місце пайки. Не залишайте довгі кінці провідників. Візуально видно, як олово повністю, без пустот і тріщин, обгорнула контактну групу.
Будь-який корисний сигнал тече по "+" і "-" провідникам. У якості "+" паяйте центральну жилу дроту до центру RCA штекера з обох сторін. У якості "-" виступає, так званий "екран". Його теж потрібно спаяти з двох сторін кабелю. Якщо екран не припаяний з однією з сторін, то він перетворюється в антену і приймає на себе зовнішні сигнали - перешкоди. Так робити не можна! Для боротьби з зовнішніми перешкодами використовується цілий комплекс заходів, які залежать від походження та структури перешкоди і ряду додаткових факторів. Якщо домашній кінотеатр правильно спроектований і кабель дійсно екранований, а в безпосередній близькості не розташовані явні джерела перешкод, то в природних домашніх умовах більшістю шумів і наведень можна знехтувати.
Після візуального огляду якості спайки, це місце необхідно обробити спирто-бензиновою розчином, який видаляє залишки каніфолі або кислоти і очищає олово від продуктів горіння. Це покращує зовнішній вигляд виробу і значно знижує корозію від впливу агресивного кислотного середовища. Спирто-бензинову суміш можна купити на радіоринку у відповідних точках продажу або виготовити самому з співвідношенням 1:1. Тобто, на 1 літр чистого спирту потрібно змішати 1 літр бензину.
На будь-якому етапі виробництва кабелю потрібно контролювати наявність контакту там, де він необхідний, і відсутність "короткого замикання" між "+" і "-". Найкраще це робити тестером в режимі вимірювання опору. Коли ви переконалися в якості пайки і перевірили правильність з'єднання, можна нагріти заздалегідь встановлену "термоусадку" для фіксації місця контакту оголених проводів та ізоляції. Крім того, наявність термоусадочної трубки надає виробу закінчений і добротний вигляд.
Якщо ви довіряєте нашому фахівцеві, монтажникові радіоапаратури, виготовити цифровий коаксіальний або сабвуферний кабель необхідної вам довжини, то наша компанія HiFi Cinema Ukraine готова взяти замовлення на виконання. Ми можемо виготовити і міжблочний аналоговий RCA кабель, і Phono кабель для вінілового програвача. Для цього у нас є всі необхідні матеріали, знання, навички і досвід.
- Martin Logan NeolithMartin Logan Neolith Masterpiece Series
- Домашній кінотеатр 5.1 акустика Martin Logan Motion Foundation F2 C1 B2 Sub12 BlackОпис комплекту системи 5.1 акустики для домашнього кінотеатру від бренду Martin Logan. В комплект акустики входять фронтальні підлогові колонки Motion Foundation F2, центральний канал Motion Foundation C1, тилові поличні колонки Motion Foundation B2 та дванадцяти дюймовий сабвуфер Dynamo Foundation 12 в чорному кольорі корпусу. Ми пропонуємо вам розробку концепції кінотеатру і його встановлення "під ключ", тобто від пропозиції аудіо/відео обладнання до експлуатації, гарантії, сервісу із...